.

Новинка

Нашата продавница за управување со производи вклучувајќи : potentiometer, switch, сензор, спојување, приклучок, приклучок, релеи, отпорници(отпор), кондензатори (capacitance) , контактор, прекинувач, интегрирани кола (НАТОПИ, СМД, QFP, BGA, Модули)...

BGN 3.82
Новинка

Антена Фидер Молња Џек Конектор Arrester Кабелска ТВ Сателитска Антена Метрички Arrester Приклучок Пакет содржи : 2 парчиња

BGN 28.00 30.08
Новинка

Коаксијален АНТЕНСКИ адаптер за SMA машки да RP SMA plug / женски pin конектор адаптер goldplatedОпис : Категорија Адаптери, Интерконекции Состојба Нови,неискористениот Семејство Коаксијален, Адаптер ЗА Серија adapter SMA Родова RPSMA приклучокот,женски pin / SMA приклучокот,машки pin Тело Материјал Месинг Стил Директно Отпорност 50 ohm Позлата Goldplated Монтажа Тип Слободни ВисиПовеќе SMA Конектор & Адаптер, Pls кликнете .

BGN 116.35
Новинка

за PILIPS 10 P Целосна SMD USB 10 P Телефон Податоци Интерфејс USB Приклучок Женски Socket1000pcs / МногуЗадоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 147.00 179.52
Новинка

За купувачите : 1.Сите наши слики биле однесени во вид 2.Ние ќе ја испорача стоката во рок од 27 дена по вашата исплата...

BGN 6.00 6.88
Новинка

Име на производ со Висок Квалитет Црна Алуминиумска Тепсија Elelectrical Притисни Врата Ѕиден Прекинувач, Бел Switch Притисни Копче за Префрлање на ЕУ / велика БРИТАНИЈА Стандард ,Топла Продажба Панел Материјал 4mm дебелина алуминиумски панел База Материјал 1.35 mm челична рамка и отпорни на оган PC база Влезен Напон 110250 V AC ,5060 HZ Струја : 10 A Производ si ze 86*86mm Забелешка Нашите switch погодна за двете ЕУ круг и велика БРИТАНИЈА плоштадот монтажа кутија

BGN 14.00 17.12
Новинка

Повратни информации 1.Ние зависи од нашите задоволството на клиентите за да се успее.Затоа,вашите повратни информации е extrmely важно за нас...

BGN 1.92
Новинка

Ве молиме имајте во предвид треба референтната и боја,контакт(NO NC) кога ќе го поставите цел.Ако не белешка во рок од 7 дена, ние ќе бидеме во согласност со SB10(LA68 D XB1)11 MZ / R пратката.

BGN 4.24
Новинка

Sumitomo 6 Pin Пластични Запечатени Авто Електрични Женски Конектор 7283196830 За Тојота Секој сет вклучуваат женски со игли и да печати...

BGN 37.17
Новинка

Карактеристики и користење : Со одлична електрични изолација својства, хемиска стабилност, одлична отпорност на висок напон, стареењето на корозија, долг работен век, лесна инсталација.Широко се користи во осветлување, апарати за домаќинство, електрични апарати, инструменти, електрични инсталации, автомобилот антикражба и електронски, осветлување, апарати и други високитемпература на животната средина...

BGN 1.00 1.58
Новинка

100% Сосема НовВисок Квалитет И Со Високи ПерформансиТекст : AC110220 V 50 / 60 HzОд стави : DC 12 V 1А 3А 5 A 8.5 НА 10 A 12.5 НА 15 A 16.5 НА 20 A 25 A 30 A 40 A 60 AНапон точност : ± 5% (без оптоварување)Заштита : преоптоварување / над напон / краток спојЛадење страна на слободен воздух конвекција (не Може да се користи во бања)Ве молиме Истакна : Ова Напојување Единица не се вклучени инсталација настава, инсталации кабел, on / off прекинувач, или завртки.За Да Се Пресмета Метод : Ако Вашиот LED Лента 60 LEDs / m, и секоја ПРЕДВОДЕНА 0.2 W, а потоа се пресмета max LED Лента Должина : 0.2 W / LED × 60 LEDs / m=12 W / m, 24 W(овој оглас)÷12 W / m=2m,Така, Поддршка на LED Лента(60 LEDs / m, 0.2 W / LED) Должина (Max)=2mВе молиме да обрнете внимание : 12 V 6 A 78 W=12 V 6.5 НА 78 W12 V 8 A 102 W=12 V 8.5 НА 102 W12 V 12 A 150 W=12 V 12.5 НА 150 W12 V 16 A 198 W=12 V 16.5 НА 198 W1 x 12 V Прекинувач за Напојување Возачот За LED Светло Лента Според вашиот избор

BGN 7.00 8.86
Новинка

ПРАТКАТА во Светот Mail Услугата треба да се справи со голем број на нарачки, ние ќе го избере најбрз начин во согласност со фактичката состојба на логистика...

BGN 13.00 13.95
Новинка

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари86 бели 1 банда 1 начин електрични рокер им помогнам на копчето ѕиден прекинувач и 2pin американски 3pin ау ЈП socket

BGN 10.22
Новинка

Надворешен материјал : Пластични и Метални Напон : 250 V Струја : 10 A, AC Исечок големина (L*W) : 2.4 x 1.6 cm Одговара на Осигурувачот Големина (L*W) : 5mm x 20mm Дупка во Врвот се Соочуваат со Дијаметар : 3мм Дупка Центар Растојание : 4cm Приклучок Тип : 3 Pin Главната Боја : Црвена, Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 2.00 2.05
Новинка

На мојата продавница : Пакет Вклучуваат : 50pcsГолемина : ве Молиме погледнете ги сликитеПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

BGN 1.00 1.23
Новинка

Притисни копче за префрлање Селектор switch Копче управувана Еден Водоотпорен IP65 1 NC 1 NO+1 NC 1 NO+2 NC 2 NO+1 NC 2 NC LA115Б802 ZYГлавниот технички параметриНоминална вредност на вклучите AC 36 V10 A;110 V10 A;220 V5 A;380 V2.7 A;660 V1.8 DC 24 V4А ; 484А ; 110 V2 A;220 V1 A;4400.6 конвенционален термо тековната lth 10 A Контакт отпор ≤50 MΩ Изолација отпор ≥10 MΩ Механички живот заеднички притисни копче : 1000,000 ОПЕРАЦИИ МИНИМАЛЕН Степен на Заштита IP65 Амбиентниот воздух температурата од 25°c~+40°c Височина ≤2000m Relatve влажност на воздухот ≤90% Загадувањето степен класа 3Hiwell претежно производство и извоз на различни производи.Ние сме во главниот производ LED метал pushbutton switch.Нашата фабрика е минато ISO9001 : 2000 систем за управување со квалитет, Нашите производи се сите освои CCC, ROHS и CE сертификација...

BGN 31.00 34.24
Новинка

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруариновиот дизајн шампањ еден хотел RJ45 компјутер ѕидниот штекер прекинувачи

BGN 10.91
Новинка

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари16 A 86mm домашна бела хром позлата декорација 1 банда 1 начин ѕиден прекинувач

BGN 8.96
Новинка

На мојата продавница : Пакет Вклучуваат : 50pcsГолемина : 3x6x4.3ММПлаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

BGN 1.60
Новинка

100% Сосема НовВлезен Напон : 100~240 V ACИзлезен Напон : 5 V DCИзлезна Струја : 2 A / 3А / 4А / 5 A / 8 A / 10 A / 12 A / 20 A / 30 A / 40 A60 AШколка Материјал : Метал случај / Алуминиум базаЗаштита : Недостиг На Заштита, Заштита Од Преоптоварување, Во Текот Напон ЗаштитаШироко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн.Безбедност на Усогласеност : CCC / FCC / CE / RoshРаботна Температура : 0~40Температура На Чување : 20~60Напон точност : ± 5% (без оптоварување)Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензацијаAnswer : ___________________________ Note : ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО!Без инсталација настава, инсталации кабел, on / off прекинувач, или завртки доаѓаат со...

BGN 10.00 13.81
Новинка

Точка Име Метал Притисни Копче за Префрлање Операција Тип на Еден Тип на Контакт Тип, БЕЗ Глава Форма Круг Контакт 1 NO Switch Оценка 36 V DC, 2 A Операција Притисок 4 N Терминалот Број 2 Копчето Пречник од 15mm / 0.6" Навој Дијаметар 19mm / 0.74" Вкупната Големина 24 x 26mm / 0.9" x 1" (L*Макс.W) Материјал Метал, Електрични Делови Домување Боја Сребрена На Ѕвонење V

BGN 9.34
Новинка

Име : G12 светилка носителот на Керамички материјали : Yan боја : бела Димензии : 40 * 22 mm Линија должина : 15 см

BGN 25.00 31.20
Новинка

Име на производ Аркадна Игра им Помогнам на Копчето за Акција Тип на Еден Оценет Напон и Струја AC 125 V 3А AC 250 V 1.5 Pin Број 2 Монтажа Дупка со Дијаметар од 12mm / 0.47" Лемење Растојание(центар до центар) 5mm / 0.2" Копчето Глава Дијаметар 16mm / 0.63" Вкупната Големина 30 x 16mm / 1.1" x 0.63"(Max.D*H) Надворешен Материјал Пластични Боја Црвена

BGN 6.64
Новинка

Име на производ Притисни Копче за Префрлање Контакт Тип 1 NO, 1 NC (SPDT) Акција Тип на Еден Прекинувач Работен НапонAC 250 V 3АDC 30 V 5 A Pin Количество 3 Одговара Панел Дебелина 7.5 mm / 0.3" Монтажа Дупка со Дијаметар 16mm / 0.63" Вкупна Големина на(Приближно) 17.5 x 17.5 x 40mm / 0.69" x 0.69" x 1.6" (L*W*H) Копчето Боја Жолта Материјал Пластика, Електронски Делови

BGN 6.78
Новинка

Име на производ Такт се Префрлите Контакт Тип Latching Димензии 8 х 8 х 17mm / 0.31" x 0.31" x 0.67" (L*W*H) Копчето Капа Големина 7 x 10мм / 0.67" x 0.39"(D*H) Pin Теренот 5 x 2,5 mm / 0.2" x 0.1" (L*W) Pin Должина од 3,5 mm / 0.14" Материјал Пластика, Метал, Електрични Делови Боја Црна, Сина, Бела, Црвена

BGN 5.62
Новинка

Име на производ Такт се Префрлите Контакт Тип, Само Заклучување Димензија 8.5 x 8.5 x 21mm / 0.33" x 0.33" x 0.83" (L*W*H) Копчето Капа Големина 6 x 10мм / 0.24" x 0.39"(D*H) Pin Теренот 5 x 2mm / 0.2" x 0.08" (L*W) Pin Должина 4mm / 0.16" Материјал Пластика, Метал, Електрични Делови Боја Жолта, Црна, Сива

BGN 5.14
Новинка

DC12 V да DC32 V Зголеми Напојување Одбор 180 W Препорачувам на Сите компоненти се со добар квалитет Кондензатори донесе Samsung 3300 UF / 35 V * 6 напон до 55 V дебелината на PCB лист е 1.6 mm, двострано одбор со 2.0 мл бакар, млаз калај, лесно за тековното извршување...

BGN 33.58
Новинка

Тип ПРЕДВОДЕНИ од модулот Кабел RGB Пакет 50m Големина 3pins Жица gage 20 AWG(17pcs 0.14 и набивање на жици) ЗаштитаWS2811, TM1804,TM1809,TLS3001 пиксели модул,дигитален led лента Работна Температура 0~40 C Складирање Температура 20~60c

BGN 28.80
Новинка

Име на производ Такт се Префрлите Контакт Тип Latching / Unlatching Димензии 8 х 8 х 17mm / 0.31" x 0.31" x 0.67" (L*W*H) Копчето Капа Големина 6 x 7mm / 0.23" x 0.27"(D*H) Pin Теренот 6 x 2,5 mm / 0.23" x 0.1" (L*W) Pin Должина од 3,5 mm / 0.14" Материјал Пластика, Метал, Електрични Делови Боја Црна, Сина, Сива, Зелена

BGN 5.14